Дoнорство в Daxx

В київському офісі Daxx відбулася зустріч з Іриною Славінською – засновницею ДонорUA та Президентом ВМГО «Асоціація молодих донорів України». Говорили про донорство, його аспекти в Україні, розвіювали міфи про здачу крові.

Під час зустрічі зупинились на таких питаннях:

 

В чому користь донорства для самого донора:

Регулярне донорство сприяє профілактиці захворювань імунної системи, знижує ризики серцево-судинних захворювань, особливо у чоловіків, оскільки сприяє оновленню крові.
Попереджає появу онкозахворювань, хвороби Альцгеймера, а ще рятує мінімум 3 життя.

Приємний бонус від Donor.ua ви отримаєте пакет з результатами стану крові на різні захворювання – сифіліс, ВІЛ, гепатити та інші захворювання.

Яку ще користь приносить донорство читайте тут https://donor.ua/pages/2253

Як стати донором крові в Україні

Донором крові або плазми може стати кожен здоровий громадянин України віком від 18 років вагою не менше 50 кг. Щоб стати донором крові, потрібно звернутися в найближчу станцію переливання крові або центр крові. Зі списком можна ознайомитися тут.

При цьому варто захопити з собою документ, що засвідчує особу.

У пункті донації вам розкажуть про донорство, ваші права й обов’язки, а також дадуть заповнити анкету донора.

Як підготуватися до здачі крові

Стандартний обсяг однієї кроводачі 450 мл + 40 мл крові для аналізів (близько 10% від загального об’єму крові), тому до процесу здачі крові рекомендується мати на увазі кілька порад.

Перше. Напередодні варто відмовитися від жирної, смаженої, гострої і копченої їжі, молочних продуктів і яєць. Замість цього рекомендується солодкий чай, компот, хліб, сухарі, сушка, відварні крупи, макарони на воді без масла, соки, морси, компоти, мінеральна вода, овочі, фрукти (крім бананів). Вранці обов’язково потрібно легко поснідати.

Друге. Не вживайте алкоголь та енергетичні напої за 48 годин (2 доби) до процедури здачі крові, лікарські засоби за 72 години (3 доби), не паліть протягом двох годин до процедури і 2-3 години після.

Третє. Після здачі крові відпочиньте протягом 10 хвилин, з’їжте легку їжу і випийте солодкий чай. Протягом наступних дванадцяти годин постарайтеся уникати інтенсивних фізичних навантажень.

Хто не може бути донором крові

Важливо пам’ятати, що ніколи не зможуть здавати кров люди, які хворіють (або хворіли раніше): на ВІЛ-інфекцію, гепатит, онкологічними захворюваннями, хворобами крові.

Також не можна бути донором крові після деяких процедур і тимчасових захворювань:

  • після ГРВІ, грипу або простудних захворювань, а також прийому антибіотиків кров можна здавати через місяць;
  • після видалення зуба – через 10 днів;
  • після татуювання, пірсингу, лікування голковколюванням, вагітності – через рік;
  • після годування грудьми – через 3 місяці;
  • після припинення менструації – через 5 днів.

Ранок донора:

У день дачі крові бажано відпочити, легко поснідати та не планувати на цей день серйозних справ, інтенсивне фізичне навантаження, прийом алкоголю. Не бажано в цей день управляти транспортними засобами через емоційне збудження, яке буває, як правило, у всіх.

За 2 години до та 2 години після дачі крові палити небезпечно і для Вас, і для того, кому потрапить Ваша кров.

Намагайтесь регулярно і збалансовано харчуватися, вживайте побільше рідини; відмовтесь від вживання алкоголю за 48 годин до процедури; утримайтеся від вживання аспірину, анальгіну і ліків, що містять аспірин і анальгетики, за 72 години до процедури; по можливості, не паліть за годину до процедури; обов’язково виспіться, відпочиньте.

Відео: https://vimeo.com/211700286

Також на сайті Donor.ua можна знайти додаткову інформацію:

Абсолютні протипоказання щодо донорства крові https://donor.ua/pages/4

Тимчасові протипоказання щодо донорства крові та її компонентів https://donor.ua/pages/5

Що робити після здачі крові:

  1. Вкрай важливо відпочити та добре харчуватися. Наприклад, можна посмакувати чимось легким та випити солодкий чай.
  2. Упродовж 2-3 годин не варто піднімати нічого важкого рукою, з якої брали кров.
  3. Уникайте інтенсивних фізичних навантажень упродовж наступних 12 годин.
  4. Не варто вживати алкогольні напої раніше ніж через 8 годин

ДонорUA – автоматизована система рекрутингу та управління донорами крові, що розроблена з метою популяризації донорського руху в Україні. Проект створений у співпраці ВМГО “Асоціація молодих донорів України” та української ІТ-компанії DevRain Solutions. ДонорUA є незалежним проектом, він не фінансується політичними партіями і не являється офіційним державним сервісом.

Сьогодні база донорів нараховує у системі близько 20 000 людей! А допомога вже надана уже більше 2500 пацієнтам! Завдяки Donor.ua людина, що потребує допомоги, не має самостійно шукати донорів, варто лише залишити заявку.

Місія проекту – популяризація добровільного донорства крові, координування донорів, побудова екосистеми донорства, що об’єднує суспільство, державу, бізнес та медицину.

Якщо у вас виникли питання щодо донорства, ви можете їх адресувати розумному

ДонорUA.Бот! https://donor.ua/bot

Share this article